Czy fototapeta to dobry pomysł na aranżację ścian?

Stojąc przed obliczem remontu we własnych czterech kątach, zawsze poszukujemy rozwiązań, które będą atrakcyjne zarówno pod względem estetycznym, jak również finansowym. W przypadku dekoracji ścian, warto jest zdecydować się na fototapety, które dzięki mnogości wzorów i kolorów, fantastycznie nadadzą charakteru każdemu pokojowi.

Ekspresowa metamorfoza wnętrza

Najczęściej decydujemy się na bezpieczne wzory fototapet w stonowanej kolorystyce. Łatwiej jest wtedy dopasować resztę dodatków oraz mebli. Zdecydowanie mniejsza liczba osób kupuje fototapety z żywymi motywami, na przykład krajobrazami z najdalszych zakątków świata. Takie rodzaje dekoracji ściennych to najlepszy pomysł do dużych, przestronnych wnętrz, którym nie grozi optyczne pomniejszenie.

Jaki rodzaj fototapety wybrać?

Producenci kuszą nas coraz nowszymi rodzajami dostępnych dekoracji ściennych. Znajdziemy wśród nich chociażby fototapety lateksowe, które są wykonane poprzez druk UV na papierze. Dostępne są także modele winylowe na podkładzie z flizeliny. To zdecydowanie najgrubszy rodzaj, jaki znajdziemy na rynku. Jeśli natomiast ściany w naszym domu są idealnie gładkie, warto jest zainwestować w fototapety samoprzylepne. Stosuje się je również w przypadku mebli oraz drzwi. Każdą z nich wykonuje się na określony wymiar. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że naprawdę ciężko jest wybrać tylko jeden z nich. Warto na wybór fototapety poświęcić więcej czasu, aby w przyszłości być stuprocentowo zadowolonym z osiągniętego efektu.

Polecamy panele szklane w kuchni. Popularnym rozwiązaniem są też panele szklane w łazience.

Leave a Comment