Fototapety dla minimalistów, czyli postaw na odcienie szarości

Modne ściany to nie tylko kontrastowe kolory oraz wyraziste wzory. Stylowy efekt możemy osiągnąć również za pomocą dobrze dobranych szarości. To zdecydowanie najlepszy pomysł na fototapetę dla osób, które cenią sobie minimalizm. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku fototapet w łazience.

Szary kolor w pokoju

Obok czerni oraz bieli, odcienie szarości uchodzą za najbardziej szlachetne barwy. Fototapety w tym kolorze będą bardzo wyjątkowe, o ile odpowiednio dopasujemy je do aranżacji. Jeśli mowa jest o małym wnętrzu, gdzie dostęp do światła pozostaje ograniczony, warto wybrać fototapetę, gdzie kolor szary jest jedynie dopełnieniem białej całości. Ciekawym pomysłem okażą się antracytowe odcienie umieszczone za pomocą fototapety na jednej z dominujących ścian. Takie wykończenie perfekcyjnie zwróci uwagę wszystkich gości.

Modnie i z klasą

Ostrożnym osobom przypadną do gustu fototapety o jasnoszarym odcieniu. Najlepiej odnajdą się w przestrzeniach łączonych. Bardziej odważnym koneserom proponujemy ciemnoszare wykończenie. Przy odpowiednim oświetleniu taki kolor potrafi zdziałać cuda i nadać całemu pomieszczeniu niepodrabialnego czaru. To również dobra podstawa pod zawieszenie dzieł sztuki czy rodzinnych fotografii.

Niezależnie od dokonanego wyboru fototapety, warto jest zainspirować się paletą szarości, chociażby w najmniejszym stopniu. Pamiętajmy, że ten kolor nie jedno ma imię i może nas pozytywnie zaskoczyć na wiele sposobów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą fototapet m.in. tych stworzonych przez wycinanie laserowe.

Leave a Comment